fbpx

Azimle zayıfladı, ‘Obezite Fuarı’ için kolları sıvadı

Ameliyatla 110 kilodan 55 kiloya düşen Özlem Özkulak (44), deneyimlerinden yola çıkarak Obezite ve Sağlıklı Yaşam Fuarı organizasyonu için kolları sıvadı. Fuarda; cerrahlar, diyetisyenler, spor salonu yöneticileri ile obeziteden kurtulan insanlar, obezlerle bir araya gelecek.

Türkiye’nin ilk ‘Hobbit Kafe’si açılıyor Bu kafede halk arasında “cücelik” olarak bilinen akondroplazili hastaları çalışacak

Toplumda pek çok sorunla karşılaşan, en çok da istihdam konusunda sıkıntı yaşayan akondroplazi hastalığına sahip kişiler için Türkiye’de ilk kez bir proje gerçekleştiriliyor. Ege Fark Yaratanlar Derneği önderliğinde İzmir Karşıyaka’da bulunan Taypark’ta akondroplazili vatandaşların istihdam edileceği ve onlar için özel olarak tasarlanacak Hobbit Kafe kurulacak. Kafede ilk etapta 6 akondroplazili çalışacak. Kafe projesi kapsamında çok sayıda akondroplazi hastası, aileleri, dernek yöneticileri ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Taypark’ta bir araya geldi.

Fark yaratmaya devam edeceğiz

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (Kamu-Der) tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Geleneksel Ödül Töreni’nde ‘Yılın En Başarılı Girişimci İş Kadını’ Ödülü, Fikir Tasarım Evi Reklam ve Organizasyon firması sahibi Ege Fark Yaratanlar Derneği Başkan Yardımcısı Özlem Özkulak’a verildi.

 

Türkiye’nin Sağlıklı Yaşam Adımı İzmir’den 

Stratejiyi Belirle Obeziteyi Yen Obezite tedavisini araştırırken sağlıklı bilgi alma noktasında sıkıntılar yaşadığını belirten Özkulak, “Düzenleyeceğimiz fuarda ‘Stratejiyi Belirle Obeziteyi Yen’ sloganıyla yola çıktık. Obeziteyle savaş için spor ve sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmek gerekiyor. Spor yaparak kilo ver, ameliyat olma. Diyet yaparak kilo ver, ameliyat olma. Bunları başaramıyorsak, sağlığımızı tamamen kaybetmemek için ameliyatta bir çözüm. Bu etkinlik için çıkış noktamız buydu” dedi. İnsanları obezite ve sağlık yaşam konularında bilinçlendirmek amacıyla fuarın yanı sıra bir de sağlık dergisi yayınlayacaklarını ifade eden Özkulak, derginin İngilizce olarak yurt dışında yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Sağlık turizmi atağı

Sağlık turzimini geliştirmek amacıyla Arap ülkelerinde çalışmalarını sürdüren Find Doctor in Turkey firması, Arap-Türk İş Kadınları Konseyi Başkanı Maryam Ebrahim Mohammed ve beraberindeki Kuveytli heyeti kentte ağırladı. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Özkulak, “Konuklarımız hem sağlık turzimi hem de bu alanda yatırımcı çekmek için destek olacaklarını ifade etti” diye konuştu.